Почетна Тагови панкреас

Таг: панкреас

Научници испечатија панкреас кој може да стави крај на дијабетесот

0
Компанија неодамна разви нов систем способен за печатење биолошко ткиво за само 30 секунди. Тоа значи дека се отвора простор за ставање крај на...

Израелци создадоа терапија за рак на панкреас со кој се продолжува...

0
Повеќе од 3/4 (77%) од пациентите со рак на панкреас од 4 стадиум со метастази кои биле третирани со терапијата на израелска биофармацевтска компанија...

Голем напредок во лечењето на дијабетесот – матични клетки трансформирани во...

0
Калифорниски научници направија голем чекор напред кога е во прашање дијабетесот и проучувањето на трансплантацијата на ткива - од матични клетки создадоа здрава база...