Почетна Тагови парацетамол

Таг: парацетамол

Франција ја ограничува продажбата на „парацетамол“

0
Франција ја ограничи продажбата на лекови базирани на парацетамол бидејќи е доведено во прашање снабдувањето поради паничното купување на граѓаните во страв од заразата...