Почетна Тагови парична помош

Таг: парична помош

Британците имаат нова мотивација за изолација – 550 евра за да...

0
Англискиот систем за тестирање и следење на корона вирусот овозможува исплата на поддршка од околу 550 евра на луѓето кои ќе се самоизолираат откако...

Саудиска Арабија на жителите ќе им дава пари за да ги...

0
Саудиска Арабија планира на своите жители да им даде вкупно 13 милијарди долари преку посебна програма за да им ги надомести се поголемите трошоци...