Почетна Тагови пари

Таг: пари

Ново истражување покажа дека парите навистина можат да ја купат среќата

0
Изгледа дека парите навистина носат среќа, покажа нова студија која ја истражува врската меѓу финансиите и среќата и алтруизмот. Истражувањето спроведено меѓу германски студенти...

Владата дaде согласност за доделување финансиски средства преку Иновациски ваучери

0
Владата на вчерашната седница ја разгледа и усвои информацијата и донесе Одлука за давање согласност на Правилникот за доделување финансиски средства преку Иновациски ваучери...

УЈП: Средствата од второто тримесечје од МојДДВ ќе легнат на сметките...

0
Граѓаните кои скенирале фискални сметки во периодот октомври – декември 2019 година ќе ги добијат своите средства од повратот на ДДВ во февруари 2020...

ФИТР:Со ребаланс на буџетот повеќе од двојно зголемен бројот на поддржани...

0
По досега рекордно големиот интерес на компаниите за финансирање преку програмата за комерцијализација на иновации на ФИТР, и бројот на квалитетни инвестициски предлог-проекти, Фондот...

Вредноста на донациите во Македонија во 2018 изнесуваше два милиони евра

0
Во 2018 година се забележани 581 единечни случаи на донирање во добротворни цели во Северна Македонија, а со донации во земјата се собрани околу...

Како да станете милионер пред да наполните 30 години?

0
Да се биде богат и да се стане милионер е табу тема, а да се тврди дека може да се стане милионер пред 30-тата...

Направете паметна пресметка и заштедете електрична енергија и пари!

0
Конечно се одлучивте и на тој потег – купивте дом. Супер! Сега, редно време е да го опремите со апарати за домаќинство. Дел од...

Вежбањето може да ве направи посреќни отколку парите?!

0
Редовната физичка активност помага за добро ментално здравје, исто како што помага и покачувањето на платата. Наместо да останувате екстра часови на работа со...

Пред вечерашното доделување на најпрестижните статуетки: Oскарите низ призмата на промените...

0
Најголемото признание во филмскиот свет, изминатата 2018 година прослави 90 роденден. Ноќеска по наше време, а локално време за Западниот брег на САД, ќе...

Сакаме е-pay да прерасне во национален македонски сервис на испраќање на...

0
Интервју со Горан Богатиновски, косопственик на e-pay Македонијa, сервис за испраќање “пари” преку вредносна подарок картичка (Gift Card) од секаде во светот, наменето за...