Почетна Тагови парк

Таг: парк

Во Њујорк отворен парк кој „лебди“ над реката Хадсон

0
https://www.youtube.com/watch?v=kmzc8QHALA4 Лебдечки парк кој лежи на 132 бетонски тулипани над реката Хадсон беше отворен вчера во Њујорк како симбол за повторно родениот град после пандемијата,...

Австриска компанија дизајнираше посебен парк за одржување социјална дистанција меѓу луѓето

0
Studio Precht, со седиште во планините во Австрија, ги претвори правилата за социјално дистанцирање во посебен парк наречен „Парк на дистанција“ (Parc de la...

Вистинскиот RoboCop се покажа бескорисен – не ги спречува криминалците како...

0
Роботите се повеќе стануваат дел од нашето секојдневие и во иднина можеме да очекуваме дека се почесто ќе работат како обезбедување, па дури и...

Fintel Energija ќе го гради најголемиот парк на ветар во Србија...

0
Компанијата Fintel Energija донесе одлука за стартување проекти за изградба на нови паркови на ветер, меѓу кои се наоѓа и проект за развој на...

Кина отвора масивен парк за виртуелна реалност

0
Во декември во кинескиот град Гуијанг ќе биде отворен масивен пар за виртуелна реалност. Паркот се вика East Valley of Science and Fantasy, а...