Почетна Тагови пасивна куќа

Таг: пасивна куќа

Македонец на светскиот настан „Отворени денови на пасивна куќа“

0
Македонскиот инженер, Андреј Андреев, единствен од регионов, годинава влезе во тесниот избор на проекти за пасивни куќи кои ќе бидат презентирани на  светски познатата...

Да ги разбиеме десетте митови за пасивна куќа

0
Најчесто, кога луѓето го слушаат зборот "Пасивна куќа", добиваат сосема погрешна претстава што е тоа. Дека е куќа! Дека е само за куќи! Тоа...