Почетна Тагови патарина

Таг: патарина

Од денеска српските туристи добиваат картички за бесплатна патарина

0
Почнувајќи од ноќеска по полноќ сите државјани на Србија кои со автомобил ќе поминат низ граничниот премин Табановце на пат кон Грција ќе добијат...

За петнаесетина дена стартува електронската наплата на дел од патарините на...

0
За петнаесетина дена стартува електронската наплата на дел од патарините на Коридорот 10. Додека Коридорот 8 ќе се дигитализира до крајот на годинава. Картичките...

Годинава ќе се воведе наплата на патарини со при-пејд картички

0
Oд претпријатието за државни патишта во земјава  уверуваат дека до крајот на годинава  на сите наплатни страници, долж коридорот 10 патарината ќе се плаќа...