Почетна Тагови патарини

Таг: патарини

Смарт-картичките за патарина ќе бидат бесплатни, а плаќањето со нив со...

0
Смарт-картичките за плаќање на наплатните рампи нема да се плаќаат, ќе можат да се надополнуваат преку интернет апликации, а ќе ги има на секој...

До крајот на јуни ќе заврши инсталацијата за електронска наплата на...

0
До крајот на месецов се очекува да заврши инсталирањето на електронскиот систем за наплата на патарините, најави денеска директорот на Јавното претпријатие за државни...

Електронска наплата на патарините на Коридорот 10 до крајот на годинава

0
Како што беше најавено, елентронската наплата ќе почне да се воведува на патарините на македонските автопати. Се очекува до крајот на годината оваа услуга...

Догодина модернизација на патарините, ќе има електронска наплата и плаќање по...

0
До крајот на следната година се очекува да заврши инсталацијата на системот за електронска наплата на патна такса на патарините долж Коридорот 10, вели...