Почетна Тагови патенти

Таг: патенти

Siemens минатата година пријавил најмногу патенти во Европа

0
Германската компанија Siemens соопшти дека минатата година пријавила најмногу патенти во Европа и така го зазела првото место на ранг-листата со пријави на Европската...

60.000 патенти на Microsoft сега се отворени за девелоперите

0
Познат е дека кралот на платениот софтвер Microsoft веќе подолго време и се додворува на заедницата на отворени кодови, па не е ни чудо...

Почнува Вториот меѓународен саем на патенти, пронајдоци, иновации и нови технологии...

0
  Изложувачи од 20 држави се очекува да се претстават на Вториот меѓународен саем на патенти, пронајдоци, иновации и нови технологии „Иновамак 2018“ што ќе се...

Facebook може да предвиди кога ќе се ожените, кога ќе смените...

0
Facebook е компанија позната по одењето до екстреми за да собере податоци за корисниците, но неодамна поднесените патенти на компанијата само се доказ за тоа...

Huawei е компанија со најмногу пријавени патенти во Европа во 2017...

0
Технолошкиот џин Huawei во 2017 година пријавил најмногу патенти во Европската канцеларија за патенти, со што стана прва компанија од Кина со најголем број...