Почетна Тагови Патерностер

Таг: Патерностер

Мал ресторан во запуштено рибарско селце прогласен за најдобар во светот

0
Волфгат, мал ресторан во Јужна Африка, е прогласен за ресторан на годината во изборот на Наградите за светски ресторани, односно новата гастрономска класификација која...