Почетна Тагови патнички дронови

Таг: патнички дронови

Во Кина се гради првиот хотел со патнички дронови во светот

0
Познатиот кинески производител на патнички дронови EHang. чии летала веќе неколку години се тестираат ширум светот, вклучувајќи и во Дубаи, кој планира да ги...