19 C
Skopje
понеделник, септември 28, 2020
Почетна Тагови патувања

Таг: патувања

Booking.com отпушта четвртина од вработените поради драстично намален број на патувања

Компанијата за резервации на хотели и домови за изнајмување Booking.com објави дека отпушта една четвртина од своите вработени затоа што бројот на...

Airbnb отпушта една четвртина од вработените

Дигиталната платформа за резервација на сместување Airbnb објави дека че отпушти 25% од вработените затоа што очекуваат годинава приходите за им се...

Центарот за одржлив развој Алка развива веб платформа за промоција на...

Разговараше – Верица Јорданова „Онлајн маркетинг и комуникации за одржлив развој на руралниот туризам во Северна Македонија“ е потпроект...

Ова се 10 најдобри европски дестинации за 2018 година според Lonely...

Ескпертите за патувања на Lonely Planet го истражиле секој дел од Европа за да ги идентификуваат најдобрите десет дестинации кои мора да се посетат...

НАЈПОПУЛАРНИ