Почетна Тагови пат

Таг: пат

Оваа револуционерна машина може да печати патишта

0
Оваа машина е навистина револуционерна - во неа ставате тули, а од другата страна излегува цел пат. Машината се вика Roadprinter, а ја направи...

За еден месец ќе почне изградбата на експресниот пат Штип –...

0
  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески на денешната прес – конференција информираше дека за еден месец ќе започне изградбата на експресниот пат Штип...