Почетна Тагови паѓање снег

Таг: паѓање снег

Научници од САД открија начин за добивање енергија од паѓањето на...

0
Научници од Универзитетот UCLA развија уред кој го нарекуваат Ѕnow-based TENG или треибо-електричeн наногенератор, кој може да создава енергија од еден целосно нов обновлив...