Почетна Тагови Пекинг

Таг: Пекинг

Кина повторно ја затвора престолнината поради нови случаи на корона вирус

0
Локалните власти на Пекинг ги повикаа жителите да избегнуваат патување надвор од градот, додека на жителите на квартовите погодени од корона вирусот им е...

Во Пекинг почнува изградбата на првата подводна метро мрежа

0
Властите на Пекинг дадоа зелено светло за почеток на имплементацијата на проектот за изградба на првата подводна метро мрежа во светото. Oваа линија би...

Микро теретани поставени во кутии по улиците во Пекинг

0
Доколку сакате да вежбате или да трчате за време на паузата за ручек, оваа нова идеја од Пекинг навистина ќе ви се допадне. Во...