Почетна Тагови пенали

Таг: пенали

Научници изумија формула за бранење пенали

0
Сите знаеме дека математиката не оди рака под рака со фудбалерите како што одат манекенките, но холандски научници од Универзитетот Врије сметаат дека математиката...