Почетна Тагови пица

Таг: пица

Сега можете да купите пица со скенирање на лицето

0
Веќе постои робот кој може да прави 300 пици на час, но досега немаше робот кој прави пици, а ви овозможува да ги платите...

Во Калифорнија автономни автомобили ќе доставуваат пици до дома

0
Одделот за моторни возила на сојузната држава Калифорнија минатата недела донесе одлукa според која заинтересираните компании ќе можат да тестираат автономна достава со возила...

Богати Нигеријци нарачувале пица од Лондон преку British Airways

0
Нигеријци нарачувале пици од Лондон и ги транспортирале повеќе од 4.800 км преку British Airways. Според нигерискиот министер за земјоделство, Ауду Огбех, новиот интернационален...

Пицата е поздрав појадок од житарките?!

0
Доколку го почнувате утрото со чинија житарки, имаме лоши вести за вас. Најголем дел од житарките содржат многу шеќер и навистина не се најдобриот...

Domino’s ги поправа патиштата за до корисниците да достави совршени пици

0
На американскиот синџир пицерии Domino’s му дојдоа преку глава дупките на птиштата и одлучи да ги преземе работите во свои раце. Синџирот пицерии стартуваше...

Американци порачуваат пици преку кол центар во Дебар и Охрид

0
Десет илјади пицерии во 2.000 градови во САД ги добиваат порачките преку кол центар лоциран во Македонија. Триста вработени во „Слајс" лоциран во Дебар...