Почетна Тагови пици

Таг: пици

Во Париз се отвора пицерија во која пиците ќе ги прават...

0
Во некои ресторани во светот веќе се „вработени“ роботи кои ги услужуваат гостите, а храна и пијалаци може да се нарачаат преки QR кодови,...

Беспилотните автомобили на Ford ќе доставуваат пици 

0
Ford сака до 2021 година да има готови беспилотни автомобили, а за да го оствари тоа ќе соработува со познатиот американски синџир пицерии Domino's....