Почетна Тагови плажи

Таг: плажи

Грчката плажа Авлаки затворена поради преголем број посетители на плажата

0
Откако Грција конечно ги отвори плажите после неколкумесечниот карантин, плажата Авлаки во Порто Рафти во близина на Атина повторно ќе биде затворена на 15...

Како изгледаат европските плажи во време на корона вирус

0
Еве како изгледаат европските плажи во време на корона вирус. Чадорите за сонце во Грција и лежалките се дезинфицираат после секој посетител. Чадорите мора...

Грција во сабота ги отвора плажите под строго контролирани услови

0
Грчктие власти на основа на епидемиолошките податоци на Одборот а сузбивање заразни болести олдучија на 16 мај, сабота, да отворат 515 плажи во земјата...