Почетна Тагови плазма

Таг: плазма

Plasma Rock е нов материјал кој се прави од рециклиран отпад...

0
Дали преполните депонии може да станат рудници на скапоцени материјали? Изгледа да. Дизајнерот Ингл Слуиџс пронајде начин отпадот од депониите да го претвори во...