Почетна Тагови планети

Таг: планети

Научници открија шест необични планети кои испаруваат

0
Астрономите постојано трагаат по нови планети, ѕвезди или други небесни тела. Користат различни методи и техники за да ги откријат и да ги идентификуваат...

Земјаните сега имаат единствена прилика да именуваат планети и ѕвезди

0
Ако секогаш сте сакале да именувате некоја ѕвезда или планета, но не сте знаеле како, сега ви се нуди единствена пролика за предложите име...

ВИДЕО: Слушнете како звучи вселената! NASA претвори фотографија од вселената во...

0
Вечерното небо отсекогаш ги инспирирало уметниците. Таинственоста на ѕвездите и оддалечените планети, можноста за постоење друг живот далеку од нас ја буди фантазијата на...