Почетна Тагови плаќање

Таг: плаќање

Двајца браќа ја создадоа највредната компанија во Силиконската Долина – вреди...

0
Како највредна компанија од Силиконската Долина која не е на берза денес компанијата Stripe вреди повеќе отколку Facebook и Uber. Двајцата браќа од Ирска,...

Amazon развива систем за плаќање со скенирање на дланка

0
По интернет се шират информации дека продавниците на Amazon и другите трговци кои соработуваат со компанијата ќе користат систем за плаќање со скенирање на...

Во иднина ќе плаќаме со отпечаток од прст

0
„NatWest“ започна тримесечно тестирање на таканаречените биометриски кредитни картички за отпечаток од прст, во тестирањето ќе бидат вклучени 150 клиенти. Банката претходно пилотираше биометриски дебитни...

Холандија предложи да му се плаќа на секој жител кој со...

0
Заменик-министерката за инфраструктура на Холандија, Стиентје Ван Велдховен, деновиве предложи да им се плаќа на луѓето кои ќе го користат велосипедот како превозно средство...

Наскоро PayPal плаќања кон компании во Србија

0
Владата на Србија усвои предлог закон кој ќе овозможи прилив на средства од странство преку странски сервиси како што е PayPal кон компании со...

Нова апликација ви овозможува да ги платите производите во маркет со...

0
Касиерите и касите на кои самите ги скенираме производите ќе станат непотребни благодарение на нова апликација која уште повеќе го забрзува купувањето во продавница....