Почетна Тагови подводен хотел

Таг: подводен хотел

ВИДЕО: На Малдивите се отвори првиот подводен хотел во светот

0
На Малдивите беше отворен најголемиот подводен хотел во светот. Хотелот се вика Muraka, а е дел од ресортот Conrad Maldives Rangali Island Resort. Вилата...