Почетна Тагови подземен тунел

Таг: подземен тунел

Илон Маск годинава ќе го отвори тунелот за ултра брз транспорт...

0
Тунелот во Лас Вегас кој го гради компанијата на Илон Маск, The Boring Company треба да биде готов годинава. Тоа го напиша Маск на...