Почетна Тагови позитивни мисли

Таг: позитивни мисли

Нова студија од Стенфорд потврди дека позитивното размислување ја подобрува работата...

0
Иако често пати ни се случува да ги исмејуваме постерите со мотивавациони пораки, на изненадување на многумина, овие мотивациони слогани и инспирирачки фотографии сепак...

ВИДЕО: Компанија направи уред кој се управува со енергија од позитивните...

0
Брендот Life is Good верува во моќта на оптимизмот. За да откријат дали позитивното размислување навистина има толкава моќ тие ја направија машината Power...