Почетна Тагови полигон

Таг: полигон

ЕВН почна изградбата на полигон за тренинг на електро-монтери и електро-техничари

0
Во дворот на средното училиште „Михајло Пупин“ почна да се гради полигон за тренинг на електро-монтери и електро-техничари. Преку овој проект учениците ќе можат...