Почетна Тагови полиуретан

Таг: полиуретан

Научници открија бактерија која се храни со пластика

0
Познато е дека пластиката претставува се поголем проблем за околината, делумно и затоа што е многу тешко да се рециклира. Но, научници сега идентификуваа...