Почетна Тагови полусфера

Таг: полусфера

Во Франција ќе се гради најголемата стакленичка градина во светот

0
Северна Франција не е тропски рај, но еден ден од неа наскоро ќе биде. Француската компанија Coldefy & Associates го претстави својот план да...