Почетна Тагови помош

Таг: помош

Сите мерки од петтиот пакет ќе бидат достапни за компаниите

0
Дел од средствата од петтиот пакет  мерки веќе се операционализирани. Од 160 милиони евра се платени концесиите на 120 медиуми во земјава, еден дел...

Бесими: Петтиот сет мерки е за ревитализација и развој на економијата

0
Мерките од петтиот сет предвидуваат грантови за остварени позитивни економски резултати, финансиска поддршка на извозот, значително зголемен пристап до кредити и ликвидни средства преку...

Џо Бајден сака на Американците да им даде по 1.400 долари...

0
Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден откри пакет-предлог вреден 1.9 трилиони долари со цел да се поттикне американската економија и да се забрза американскиот одговор...

Италија oддели 10 милијарди долари на компаниите погодени од вториот бран...

0
Италијанската влада одобри пакет мерки вреден 10 милијарди евра за помош на компаниите погодени од вториот бран на пандемијата на корона вирусот, пишува Reuters....