Почетна Тагови Португалија

Таг: Португалија

Овие две дестинации се најбезбедни за летување годинава

0
Неделава своите врати за меѓународните посетители ги отворија Португалија и Грција, затоа што во тие земји има многу ниска стапка на заразени со корона...

Португалија во март произведе повeќе струја од обновливи извори отколку што...

0
Март беше добар месец за обновливата енергија во Португалија. Месечното производство на обновлива енергија во земјата ја надмина побарувачката, според извештајот на португалската Асоцијација...

Во Португалија е изложена најскапата чоколада во светот – едно парче...

0
Најскапата чоколада во светот вчера беше изложена на фестивалот на чоколада International Chocolate Festival во местото Обидос во Португалија. Станува збор за органичена количина...