Почетна Тагови посетители

Таг: посетители

Ова се најпосетените музеи во светот

0
Откако ја изгуби титулата најпосетен музеј во светот во 2016 година, Лувр годинава повторно се најде на врвот на листата. Музејот Лувр во Париз минатата...

Денес завршува Саемот на книга, рекордни 44.300 посетители досега

0
Саемот на книга 2018 завршува денес, а манифестацијата до вчера ја посетиле 44.300 посетители, јави МЕТА. На 30-тото јубилејно издание се претставија 70-ина издавачки куќи од...

Apple конечно го отвори кампусот Apple Park за јавноста

0
Големиот проект на Стив Џобс конечно е подготвен да се отвори за јавноста, но мроа да појдете до Купертино за да го видите. Се...