Почетна Тагови потење

Таг: потење

Научниците ја решија мистеријата на непријатниот мирис при потењето – во...

0
Научници го открија мистериозниот механизам кој се крие зад способноста на пазувите да произведуваат непријатен мирис. Истражувачи на Универзитетот Јорк открија дека изворот на...

Речете му збогум на потењето – научници направија ткаенина која се...

0
Истражувачи од Универзитетот Мериленд во Америка предводени од Ју Хуанг Ванг и Ојуанг Мин осмислија саморегулирачка ткаенина осетллива на инфрацрвено зрачење која реагира на...