Почетна Тагови Предизвик за млади истражувачи

Таг: Предизвик за млади истражувачи

Презентирани проектите од Предизвикот за млади истражувачи на Фондот за иновации

0
Министерката за образование Рената Дескоска и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски се обратија на финалето на „Предизвикот на млади...

Пристигнати 98 проектни апликации за „Предизвик за млади истражувачи“ на Фондот...

0
Пристигнати 98 проекти апликации во рамки на јавниот повик за финансирање на истражувачки проекти од областа на природните и техничките науки во основните и...

Инфо сесија за „Предизвик за млади истражувачи“ во Прилеп

0
„Предизвик за млади истражувачи“ беше претставен пред професорите и наставниците од средните и основните училишта од пелагонискиот регион, општините Могила, Крушево, Новаци, Битола, Кривогаштани, Демир...

Учениците од Источниот регион ќе се вклучуваат во иновативни проекти преку...

0
Новиот јавен повик на Фондот за иновации и технолошки развој, што се работи во соработка со Министерството за образование – „Предизвик за млади истражувачи“,...

Фондот за иновации и МОН денес го презентираа Предизвикот за млади...

0
Министерката за образование и наука д-р Рената Дескоска и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски, денес на прес конференција го...