Почетна Тагови пресадување коса

Таг: пресадување коса

Матичните клетки се потенцијален лек за ќелавост!

0
Периките и трансплантацијата на коса во иднина ќе станат минато? Научници наведуваат дека во текот на истражувања врз животни дошле до заклучок дека косата...