Почетна Тагови прочистување воздух

Таг: прочистување воздух

Rolloe е велосипед кој го чисти воздухот додека го возите

0
Кодека возел велосипед по улиците на Лондон добитничката на наградата Design Innovation in Plastics (DIP) за 2020 година, Кристен Тапинг, добила идеја за Rolloe,...

Џиновски „облак“ кој го чисти воздухот поставен среде Милано

0
Ако сте изморени од дишење нечист воздух, Милано има привремен спас за сите. „Transitions“ е џиновска инсталација налик на облак која изникна среде уметничкиот...