Почетна Тагови проширување

Таг: проширување

Алкалоид инвестира 11 милиони евра во проширување на производството

0
Посветеноста на перманентниот раст и развој, следењето на трендовите и најновите достигнувања во сферата на фармацијата, се главните причини поради кои во изминативе дваесет...

Google се шири во Њујорк – инвестира повеќе од милијарда евра

0
Технолошката компанија Google инвестира повеќе од милијарда евра за проширување на бизнисот во Њујорк. Рут Порат, потпретседател и финасиски директор на Google и на...

Мате Римац отвора компанија во Сплит каде ќе има 100 вработени

0
Компанијата Rimac Automobili на хрватскиот претприемач Мате Римац се проширува во Сплит каде ќе отвори развоен центар кој ќе биде втор во Хрватска после оној...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Отворен најголемиот шопинг центар во Европа!

0
Шопинг центарот Westfield во Лондон, кој се прошири и сега се простира на 242 000 метри квадратни, официјално е најголемиот шопинг центар во Европа. До сега...

Рускиот ИТ гигант Yandex влегува во Македонија со своите услуги за...

0
Денес во Скопје се одржа информативна сесија од претставници на рускиот ИТ гигант Yandex за нивните услуги и производи, со посебен акцент на услугите и...

Rimac Automobili отвора канцеларии и во Осијек

0
Хрватската компанија за електрични автомобили на Мате Римац најави дека ќе се проширува и ќе отвора канцеларии и во Осијек. Веста била најавена за...