Почетна Тагови психоза

Таг: психоза

Тинејџерите кои дишат загаден воздух се во поголема опасност од психички...

0
Загадувањето на воздухот има многу подолготрајни ефекти врз тинејџерите отколку што се мислеше порано. Едо нов истражување од Велика Британија покажало дека адолесцентите кои...