Почетна Тагови пчелар

Таг: пчелар

Мечките му го краделе медот на турски пчелар, па наместо да...

0
Ибрахим Седеф е пчелар од Турција кој поминал многу непроспиени ноќи поради мечките кои му ги уништувале кошниците со пчели и залихите од мед....