Почетна Тагови работа од дома

Таг: работа од дома

Spotify на своите вработени им овозможи да работат буквално од каде...

0
Најпопуларниот светски музички сервис Spotify одлучи на своите вработени да им овозможи да работат буквално од каде сакаат. Во блогот објавен на страницата на...

Microsoft на вработените ќе им дозволи трајно да работат од дома

0
Microsoft одлучи на своите вработени да им овозможи трајно да работат од дома, но оние кои ќе се одлучат на тоа ќе мора да...

Ова се најплатените професии кои можете да ги работите од дома...

0
Работата која може да се врши од дома се движи од менаџирање до продажба на стока, а за повеќето од нив не е потребно...

Работењето од дома повеќе им одговара на мажите отколку на жените

0
Пандемијата на корона вирусот ги натера луѓето ширум светот да работат од дома и нивните искуства се различни, а честопати зависат од персоналните ситуации...

Само 4% од вработените во светот сакаат да се вратат на...

0
Во целиот свет луѓето одлучуваат дали ќе се вратат назад на работа во канцеларија. Нови резултати од истражување на вработените на аналитичкиата страница Perceptyx...

Како да останеме мотивирани ако работиме од дома?

0
Тие што работат од дома знаат колку е тешко да останат мотивирани, продуктивни и концентрирани во услови каде што има многу работи кои може...

Работодавaчите во Швајцарија мора да платат дел од киријата за луѓето...

0
Највисокиот суд во Швајцарија пресуди дека работодавците мора да учествуваат во исплатата на киријата на вработените ако од нив се очекува да работат од...

Марк Цукерберг најави дека во иднина дури 50% од вработените во...

0
Веднаш после најавата на Џек Дорси дека вработените во Twitter ќе можат засекогаш да работат од дома, вчера Марк Цукерберг најави план за Facebook,...

Се повеќе луѓе сакаат да работат од дома, а тоа може...

0
Иднината која не очекува делумно ќе продолжи да биде под влијание на корона висурот, а една од работите кои на многумина ќе им го...

Ова е најдобриот град за работа од дома

0
Иако многумина би очекувале други резултати, првото место на листата со најдобри градови за работа од дома на далечина го зазеде Букурешт. Тоа е...