Почетна Тагови радио

Таг: радио

Една четвртина од Македонците не прочитале ниту една книга годинава!

0
Речиси две третини од граѓаните не се задоволни од културата, една четвртина оваа година не прочитале ниту една книга, малку слушаат радио, не читаат...

Емил Тедески станува косопственик на познато радио во Загреб

0
Емил Тедески, сопственик на групацијата Atlantic, и официјално влегува во сопственичката структура на загрепското радио Yammat FM, на кое уредува емисија. Деновиве во Трговскиот...

Ова радио работи на вода

0
Со децении радијата функционираа на истиот начин - еден куп копчиња за да се најде соодветна фреквенција и да се слуша музика. Компанијата Pour...