Почетна Тагови ракавици

Таг: ракавици

Учителката што ги направи ракавиците на Берни Сандерс најде бизнис партнери

0
Џен Елис, учителка во основно училиште во Вермонт, ги здружува силите со компанијата „Vermont Teddy Bear“ за да ја задоволи побарувачката на ракавиците од рециклирана...

СЗО: Mиењето раце е подобра заштита од инфекција отколку носењето ракавици...

0
Ракавиците може да дадат погрешно чувство на сигурност, затоа, миењето раце е подобра превентивна мерка за инфекција отколку носењето на ракавици за еднократна употреба,...

Никогаш повеќе нема да ви студи во рацете со ракавиците Candle

0
Ова се првите ракавици во светот кои самите се загреваат и ви ги топлат рацете. Ракавиците Candle работат на батерии кои може да се...

Ракавици кои даваат сообраќајни сигнали

0
Кога возите велосипед малку е потешко давањето сообраќајни сигнали затоа што не станува збор за моторно возило како што е автомобилот со сета потребна...

Овие ракавици се отпорни на удари и сечење и не може...

0
Schmitz Mittz  се заштитни ракавици кои се досега најнеуништливите во светот. Дизајнирани се од страна на пожарникар, а наменети за луѓето кои се наоѓаат во...

Ракавици за велосипедисти со ЛЕД сигнали покажуваат дали вртите

0
Zackees ракавиците кои покажуваат ЛЕД сигнали се најубавиот гаџет за велосипедисти. Ракавиците се уникатна комбинација на мода и технологија и имаат посебни ЛЕД светла...

На Зимските олимписки игри во Кореја ќе се плаќа со ракавици,...

0
Компанијата Visa разви ракавици, комеморативни значки и налепници за Зимските олипмиски игри во Кореја со NFC технологија, кои посетителите и спортистите ќе можат едноставно...