Почетна Тагови реголит

Таг: реголит

Европејците сакаат да испратат роботи рудари на Месечината

0
Европската вселенска агенција (ESA) планира да почне да рудари на Месечината до 2025 година. Со таа цела ESA потпиша договор со производителот на ракети...