19 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови респиратор

Таг: респиратор

Научници од Виена создадоа апарат за кислород кој ќе им го...

Научници од Виена создадоа апарат кој на луѓето заразени од корона вирусот може да им го олесни дишењето. Ограничениот број на респиратори...

Mercedes за една недела направи уред кој може да ги замени...

Конзорциум составен од Mercedes Formula One и други тимови од F1 велат дека направиле помагало кое ќе им помогне на пациентите...

Каталонија почна да прави респиратори со 3Д печатачи

Каталонија почна да произведува респиратори со помош на 3Д печатачи наменети за користење на одделите за интензивна нега. Заедничките напори на јавните...

НАЈПОПУЛАРНИ