10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019
Почетна Тагови ресторан

Таг: ресторан

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи...

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

KFC го отвори својот прв „drive thru“ ресторан во Македонија

Еден од најголемите синџири ресторани, KFC, на 18.07.2019 (четврток) во рамките на свеченото отвoрање на POINT Retail Park во Скопје го отвори својот прв...

Ова е иднината на рестораните

Компанијата Dahir Insaat, основана од рускиот инженер и иноватор Дахир Семенов, го претстави проектот за првиот целосно автоматизиран ресторан во светот. Во овој ресторан...

ВИДЕО: Роботи ги заменија келнерите во ресторанот на Alibaba во Шангај

Овој ресторан ги замени сите келнери со роботи. Ресторанот Robot.he во маркетот Hema Market на Alibaba во Шангај користи роботи, QR кодови и апликација...

Мал ресторан во запуштено рибарско селце прогласен за најдобар во светот

Волфгат, мал ресторан во Јужна Африка, е прогласен за ресторан на годината во изборот на Наградите за светски ресторани, односно новата гастрономска класификација која...

Во овој српски ресторан следува казна ако гледате во телефонот

Сопственичката на еден ресторан од Шабац, Србија, осмисли неколку начини со помош на кои на гостите наместо во виртуелниот, ќе живеат во реалниот свет....

Хрватска го доби првиот ресторан кој на луѓето кои не можат...

Дваесет и едногодишната претприемачка Дора Вукшиќ отвори ресторан за брза храна во Нова Градишка. Тој ресторан е првиот во Хрватска кој ја подарува храната...

Oвој ресторан од иднината ви покажува 3D слики од секој оброк

Знаете како е кога ќе појдете за прв пат во некој ресторан и не знаете како ќе изгледа оброкот кој ќе го нарачате затоа...

Распишан конкурс за избор на најдобар хотел, ресторан, туристичка агенција

Министерството за економија стартуваше со годинешниот конкурс за признание за придонес во туризмот, кој ќе ги диференцира најуспешните во категориите хотел (поткатегории: спа, планински,...

Ресторанот Crust на Македонецот Климе Ковачевски во Мајами ја почна годината...

Пред одреден период можевме да прочитаме за неверојатниот успех кој Македонецот Климе Ковачески го постигна со неговиот ресторан во Мајами, заедно со неговата сопруга...