Почетна Тагови Рио де Жанеиро

Таг: Рио де Жанеиро

Рио де Жанеиро својот отпад ќе го претвора во енергија

0
Бразилската престолнина, преубавиот Ри де Жанеиро, одлучи на поинаков начин да се справува со својот отпад наместо да го фрла на депонии. Градот ќе...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Овој град е прогласен за светска престолнина на архитектурата!

0
Ако сакате да патувате и да се одушевувате на различната архитектура, имате многу причини да го посетите Рио де Жанеиро. Поранешниот главен град на...