25 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020
Почетна Тагови роаминг

Таг: роаминг

Vodafone пушти 5G роаминг во 55 градови во Европа

Vodafone објави дека нивната 5G роаминг услуга сега е достапна во 55 градови во Европа. Почнувајќи од вчера Vodafone 5G роаминг моѓе да се...

Државите од Западен Балкан потпишаа договор за намалување на цените на...

Ресорните министри задолжени за дигитализација од земјите од Западен Балкан денеска на Дигиталниот Самит во Белград, Србија, го потпишаа регионалниот Договор за намалување на цените во...

Поевтин роаминг меѓу Република Северна Македонија и Република Грција

Поевтин роаминг меѓу Република Северна Македонија и Република Грција, а во делот на податочниот сообраќај уште во летната сезона, најавија денеска ресорните министри на...

Македонија и Грција во преговори за поевтин роаминг

Македонскиот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски  и грчкиот министер за дигитална политика, телекомуникации и медиуми, Никос Папас и телекомуникациски оператори од...

2GB интернет во роаминг во Vip Roam Surf

Во пресрет на летните одмори Vip воведува промотивна понуда за пакетите Vip Roam Surf, со која на своите корисници им овозможува уште повеќе интернет...

Од август поевтин роаминг со Бугарија

Цените на роамингот за Македонија и за Србија ќе бидат намалени во август, а одлуката за тоа ќе биде донесена за време на бугарското...

Поевтин роаминг за земјите од регионот, најава од Дигиталниот самит за...

Намалувањето на цените за роаминг за земјите од регионот денес беше една од најакутелните теми на Дигиталниот самит за Западен Балкан, кој денес и...

Почна Дигиталниот самит за Западен Балкан: дигитална пред политичка интеграција, соработка...

Да не се пропуштат можностите од дигитализацијата, кои ќе овозмножат поголемо поврзување на граѓаните и бизнисот во Западен Балкан и со Европската унија, што...

Наредната година ќе се укине роамингот меѓу Македонија, Србија, Црна Гора...

Во Македонија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Србија од следната година цените на услугите во роаминг ќе бидат изедначени со домашните Агенциите за електронски...

Драстичен пад на цените за мобилна телефонија со Бугарија

Со утрешното потпишување на Меморандумот за разбирање, Регулаторните тела ќе ја започнат процедурата за пад на цените на разговорите кога Mакедонците патуваат во Бугарија...

НАЈПОПУЛАРНИ