12.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови Робомак

Таг: Робомак

Отворен Robomac по 8-ми пат

Денес, на Факултетот за електротехника и информациски технологии, се отвори Robomac 2017 – натпревар по роботика и автоматика. На 8-от Robomac натпревар ќе учествуваат 70-тина...

НАЈПОПУЛАРНИ