Почетна Тагови роботика

Таг: роботика

RoboMac 2019 – натпревар по роботика и автоматика во Македонија

0
Факултетот за електротехника и информациски технологии ги повикува сите студенти, ентузијасти и љубители на роботиката да се пријават на меѓународниот натпревар по роботика и...

Македонските ученици од тимот MakBot Pioneers се претставија на FIRST Championship...

0
Учениците од тимот „MakBot Pioneers“ од 25 до 28 април ја претставуваа Македонија на меѓународниот натпревар по роботика FIRST Championship LEGO League во Детроит,...

Вештини кои ќе мора да ги има секој работник во иднината

0
Веќе со години се зборува дека технологијата ќе преземе половина од човечките професии, а човекот на работното место ќе биде заменет од роботи. За...

Утре во Скопје финале на Robomac 2017, натпревар по роботика и...

0
Финалниот натпревар на осмиот Robomac - 2017 – натпревар по роботика и автоматика, каде дваесет и шест екипи ќе ги „одмерат“ силите на своите...

Во тек е пријавувањето за натпреварот по роботика RoboMac 2017

0
Традиционално како и секоја година, така и годинава, во Скопје ќе биде одржан натпреварот по роботика и вештачка интелигенција - RoboMac 2017. Натпреварот е...