Почетна Тагови родители

Таг: родители

Експертите советуваат како родителите да разговараат со децата за носењето маски

0
Пoвеќето возрасни луѓе ја разбираат потребата за носење заштитни маски со цел да се спречи ширењето на корона вирусот и науката која стои зад...

Дури 84% од родителите се загрижени за онлајн безбедноста на нивното...

0
Новото глобално истражување на Kaspersky открива предизвици зад ограничените семејни разговори за безбедноста на интернет Дури 84% од родителите ширум светот се жалеле за безбедноста на нивните...

Шведска е една од најдобрите земји во светот да се биде...

0
Шведска е една од најдобрите земји во светот да се биде родител. Родителите во оваа скандинавска земја можат да земат породилно отсуство до 480...

ВИДЕО: Еве што прават нордиските земји за новопечените родители!

0
Нордиските земји се познати по грижата за своето население, вклучувајќи ги луѓето кои имаат деца и новопечените родители. Тие имаат посебен третман во нордиските...

Децата и родителите кои користат смартфони поминуваат повеќе време заедно, но...

0
Децата денес поминуваат половина час повеќе со своето семејство во споредба со 2000 година, но најголем дел од тоа време го поминуваат на смартфон....

Роса школо за родителство отворена во Поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје

0
Во рамките на партнерскиот проект на Пивара Скопје и Министерството за здравство, денес официјално беше отворено првото Роса школо за родителство во Поликлиниката „Јане...

Апликации за надзор на паметниот телефон на децата наменети за секој...

0
Децата онлајн се изложени на многу закани и опасности. Доколку сте родител на дете кое не може да се оддели од телефонот, тогаш е...

Деца.мк – нов портал за деца и родители

0
Започна со работа специјализираниот интернет-портал за родители и деца - Деца.мк ,  на денот кога порталот Факултети.мк ја одбележува седумгодишнината од отворањето. Деца.мк е нов производ претставува продолжување...