10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019
Почетна Тагови Самсунг

Таг: Самсунг

Самсунг Галакси А80 достапен во Македонија од средината на јули

Самсунг Галакси А80, чиј главен адут е првата ротирачка тројна камера и нов “Infinity” бесконечен екран, пристигнува во Македонија во средината на овој месец....

Патувате сами? Самсунг со седум совети за “соло“ патување ова лето

Кога се работи за патување, милениумците од женски пол ги менуваат правилата и се одлучуваат да патуваат сами ова лето, со повеќе од 4,6...

Samsung продолжува да го редефинира кинематографското искуство во Европа и ширум...

Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co.) во рамки на “CineEurope 2019“ ги најави своите најнови глобални инсталации на Самсунг Оникс Синема ЛЕД (Samsung Onyx...

Како тимот кој работеше на дизајнот на Галакси С10 креираше Галаксија...

Галакси С10 серијата е симбол на деценија Галакси иновации со неверојатни нови карактеристики и наградувана технологија. Но, првата работа која потрошувачите ја забележуваат кога...

Направете паметна пресметка и заштедете електрична енергија и пари!

Конечно се одлучивте и на тој потег – купивте дом. Супер! Сега, редно време е да го опремите со апарати за домаќинство. Дел од...

Самсунг во рамки на ИФА 2018 претставува неверојатни технолошки откритија кои...

Сасмунг ја истакнува својата визија за производи и услуги од следната ера на поврзано живеење овозможени од вештачка интелигенција, “Интернет на Нештата“ и 5Г...

Самсунг го претстави новиот заоблен гејминг монитор CJG5 на Гејмском 2018

Самсунг ја проширува својата палета на монитори за играње игри со претставување на новиот заоблен монитор со “WQHD“ резолуција и фреквентност на освежување на...

Промоцијата на Galaxy Note 9 ќе се случи на 9 август

Премиерата на Galaxy Note 9 ќе се случи традиционално на „Unpacked“ настан во Њујорк, кој според најновите информации ќе се случи на 9-ти август. Од...